Giertych nie wytrzymał po słowach Kaczyńskiego! Zaorał go za nazwanie opozycji “rakiem”

Prezes partii rządzącej Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla “Gazety Polskiej”. Podczas rozmowy postanowił wbić niejedną szpilę opozycji. Najgłośniej zrobiło się po tym, jak nazwał reprezentantów tego ugrupowania “rakiem polskiej polityki”. Słowa te skomentowało wiele osób identyfikujących się z opozycją, a jedną z nich jest popularny mecenas Roman Giertych.

Naprawdę wyjątkowo, niezmiernie rzadko zdarza się grupa ludzi, która sama o sobie mówi, iż jest całkowicie przeciw wszystkiemu, że jest totalną opozycją.[…] Ale trudno znaleźć przykłady z historii, by ktoś w myśl takiej ślepej zasady działał. To rak polskiej polityki. Niebywałe szkodnictwo, ale całkowicie zamierzone. Oni naprawdę chcą, żeby było źle, bo tylko w tym widzą szansę na utrzymanie swojej pozycji na scenie politycznej. To jest ich strategia działania, sprowadzająca się do marzenia, aby było jak najgorzej” – mówił prezes PiS.

JK o opozycji: to rak. Czy polscy biskupi słyszą swego ukochanego pupila jak lży większość narodu? Czy akceptują te potworne, dehumanizujące porównania?” – skomentował mecenas. “Mam pytanie do JK: czy koalicjanci PiS to już rak?” – dodał w kolejnym wpisie, wyśmiewając niejako konflikt w obozie prawicy. “J.Kaczyński w wywiadzie opozycję parlamentarną nazywa rakiem. Nie dziwmy się więc, że rząd skupiony jest na walce z opozycją, a nie z Covidem. Efekty niestety widać każdego dnia” – dodał od siebie Sławomir Nitras.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Fakty RMF FM, youtube/Publicystka TVP
Źródło: dorzeczy.pl, twitter.com/GiertychRoman, Gazeta Polska, twitter.com/SlawomirNitras