Przerażająca wizja wstrząsnęła Polakami! „PiS może doprowadzić do totalnego rozpadu państwa”

Zamieszanie wokół uchwały Sądu Najwyższego nie cichnie. Roman Giertych na swoim oficjalnym facebookowym profilu stwierdził, że jej konsekwencje mogą być przerażające! Dzisiejsza uchwała SN ma praktyczne skutki od jutra. Będą tę uchwałę stosowały wszystkie sądy. Każde orzeczenie wydane przy udziale osoby wskazanej przez neoKRS będzie nieważne z mocy prawa. Sądy będę je uchylać nawet jak już staną się prawomocne. Będą je uchylać sądy odwoławcze i Sąd Najwyższy. Zarówno w normalnej procedurze,jak i w procedurach nadzwyczajnych -kasacji i wznowienia postępowania. – czytamy na wstępie jego wpisu. Jego wizja jest przerażająca! 

Podam przykład też praktycznego stosowania uchwały SN przez obywatela. Wyobraźmy sobie postanowienie sądu w składzie rzekomego sędziego, który postanowi o areszcie. Jeżeli z takim postanowieniem ktoś będzie kogoś chciał umieścić w areszcie, to obywatel ma prawo do obrony koniecznej przed taką próbą. Gdyż próba nielegalnego pozbawienia kogoś wolności pozwala na taką obronę.
Jeżeli rząd nie uzna tej uchwały i jacyś sędziowie będą orzekać to dojdzie do totalnej anarchii. Jej konsekwencją będą przerażajace. PiS może doprowadzić do totalnego rozpadu państwa. – dodał mecenas.


Źródło: Facebook.com Roman Giertych – strona oficjalna
Foto: youtube/ecoredonum ecoredonum, youtube/Prawo i Sprawiedliwość