Zaproponowali Giertychowi start w wyborach. Jego odpowiedź powinien zobaczyć każdy!

Polski znany wszystkim mecenas, Roman Giertych na swoim oficjalnym Facebooku udostępnił list, który przeczytać powinien każdy. Poinformował, że dostał propozycję od Koalicji Obywatelskiej, aby wystartować z ich list w wyborach. Swoją odpowiedź zawarł w obszernym wpisie.

W odpowiedzi na liczne pytania i medialne spekulacje chciałbym powiedzieć, że prawdą jest, iż otrzymałem propozycję startu w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu podwarszawskim do Senatu RP, ale po głębokim namyśle podjąłem wczoraj decyzję o odrzuceniu tej propozycji. Chciałbym w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować za publiczne słowa zachęty, które skierował do mnie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Panie Przewodniczący! Pańskie poparcie napawa mnie dumą i nie ukrywam, że przyjąłem Pańskie słowa z prawdziwym wzruszeniem. Taka zachęta wypowiedziana przez najważniejszą osobę obozu demokratycznego w Polsce, w każdych innych okolicznościach spowodowałaby przekucie tych słów w czyn. Okoliczności obiektywne i sytuacja chwili obecnej stanęły jednak na przeszkodzie” – rozpoczął.

Również chciałem podziękować panu posłowi do PE Radosławowi Sikorskiemu za publiczną zachętę do startu z list KO. Na prawdziwych przyjaciół zawsze można liczyć. Chciałbym również podziękować panu przewodniczącemu Grzegorzowi Schetynie i Robertowi Tyszkiewiczowi za złożoną propozycję startu do Senatu oraz za słowa p. Tyszkiewicza, które mi przesłał wczoraj uznając moją decyzję za wielką szkodę. Życzę wszystkim którzy startują z opozycji zwycięstwa nad PiS. Roman Giertych” – zakończył.

Źródło: facebook.com/Roman-Giertych-strona-oficjalna-215392231834473/
Foto: twitter.com/GiertychRoman