Giertych ostrymi słowami komentuje weto Dudy! „Andrzej Duda zrobił wiele zła, lecz…”

Przypomnijmy, Senat przegłosował 9 września bieżącego roku odrzucenie zmiany głośnej ustawy o radiofonii i telewizji. 17 grudnia media obiegła wiadomość o powrocie tematu ustawy „lex TVN”. Sejmowa komisja kultury w piątek niespodziewanie wznowiła prace nad nią, a posłowie Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali przeciw uchwale Senatu o jej odrzuceniu. Teraz projekt trafił w ręce głowy państwa, Andrzeja Dudy.

Dziś odbyła się konferencja prezydenta, podczas której, ku zaskoczeniu wielu osób, poinformował o zawetowaniu wspomnianej ustawy. Duda stwierdził, że odsyła ją do Sejmu w celu ponownego rozpatrzenia. Jako jeden z powodów swojej decyzji podał, iż nie chce kolejnych sporów. „Decyzja została podjęta. Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję ją” – mówił. Prezydent wyjaśnił, że brał pod uwagę m.in. postanowienia polsko-amerykańskie traktatu o wzajemnych stosunkach gospodarczych, po czym dodał, że umowy trzeba dotrzymywać. „Jeśli ją zawarliśmy, musimy jej dotrzymywać. Jeśli my nie będziemy dotrzymywać umów, inni też ich nie będą dotrzymywali” – oznajmił.

Za pośrednictwem Twittera veto prezydenta dudy skomentował mocnym wpisem popularny mecenas Roman Giertych. „Andrzej Duda zrobił wiele zła. Lecz jeżeli, tak jak apelowałem miesiąc temu, zdecyduje się zostać patronem oddania władzy przez PiS (na którą to rolę po dzisiejszym wecie są pewne szanse), to trzeba mu zapewnić osobiste bezpieczeństwo po przejęciu władzy” – napisał. Po chwili dodał kolejny, pełen satyry, wpis. „Czy pan Prezydent nie rozważyłby sprawdzenie swego telefonu w Citizien Lab? Służę pomocą” – stwierdził, nawiązując do zyskującej na rozgłosie w ostatnich dniach afery podsłuchowej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka, youtube/Onet News
Źródło: wydarzenia.interia.pl, twitter.com/GiertychRoman