Giertych postawił Kaczyńskiemu ultimatum. Prezes PiS ma na to 7 dni

Wszyscy zainteresowani polityką na pewno słyszeli o słynnych już „taśmach Kaczyńskiego”, na których mieliśmy okazję zobaczyć rozmowę prezesa PiS z austriackim biznesmenem. Jednym z adwokatów Geralda Birgfellnera jest popularny polski mecenas Roman Giertych.

Ten bardzo ingeruje w tą sprawę o czym poinformował na Twitterze, stawiając Kaczyńskiemu ultimatum. Wysłałem przed chwilą wezwanie w imieniu p. Geralda Birgfellnera do p. J. Kaczyńskiego, aby dobrowolnie zwrócił kwotę 50 tysięcy zł., którą nienależnie pobrał 7.02.2018 roku. Brak wpłaty w ciągu 7 dni spowoduje skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego. – napisał na swoim oficjalnym profilu Twitter mecenas.

Pomysł Giertycha spodobał się zwolennikom opozycji, którzy zapowiadają powolny koniec kariery politycznej Jarosława Kaczyńskiego. IMO … Sprawa afery #KaczyńskiTower może być, jak mawiał „klasyk”, gwoździem do „politycznej trumny” Kaczyńskiego i jego partyjnej formacji … Skala fałszu, obłudy i kłamstw nowogrodzkiego kacyka, jest już tak duża, że suweren powoli otwiera oczy … – napisał jeden z internautów.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl
Foto: youtube/onet news, facebook.com/Jarosław-Kaczyński-223718587739548