Giertych rozniósł internet! Jego nowy list do Szydło to HIT

Wszystkie polskie media obiegła dzisiaj informacja o tym, że była premier naszego kraju, Beata Szydło po raz kolejny nie została wybrana na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych. Sytuację tę skomentował m.in. Robert Biedroń, który krótko napisał „To już nokaut” czy Zdzisław Krasnodębski z PiS, który uznał to za kolejne złamanie reguł i zasad. Swoje 3 grosze dorzucić postanowił popularny mecenas Roman Giertych.

„List do Beaty Szydło. Droga Pani Beato! Teraz to nawet gdybym się bardzo starał, to nie znajdę powodów do gratulacji, bo jeszcze pomyślą, że poprzedni list był wysublimowanym szyderstwem z Pani sukcesu. Ale historia przyznała mi rację. W świetle dzisiejszej (nie ukrywajmy tego) totalnej klęski (19:34) ostatni wynik (21:27) był niewiarygodnym sukcesem. Podsuwam Pani jednak pomysł jak uzasadnić tę katastrofę. Otóż odpowiedź jest prosta: to była germańska zemsta. Na zimno i z premedytacją zaplanowana i wykonana właśnie w rocznicę Grunwaldu. 609 lat czekali, aby odpowiedzieć na cios zadany przez Jagiełłę” – rozpoczął.

„Czekali, czekali i się doczekali. I tak jak my wycięliśmy wówczas kwiat teutońskiego rycerstwa, tak oni Panią-kwiat obozu rządzącego wycięli z tej ważnej i należnej Pani funkcji i rzucili jak zeschłą słomę na żer bezczelnych szyderców. Oj, nie zabraknie ich teraz! Będą uważać, że brak Pani sukcesu żle wróży negocjacjom w sprawach budżetu. Ale cóż tam budżet na drogi, gdy dziś opłakujemy zamach na wzrost Pani budżetu! I na koniec. Głowa do góry! Do trzech razy sztuka. Przy następnym głosowaniu proszę po prostu spróbować ich od serca, osobiście przekonać. Najlepiej wystąpieniem bezpośrednim, bez udziału tłumaczy, którzy głębię Pani myśli mogliby przekręcić i wypaczyć.
Powodzenia!
Roman Giertych” – zakończył.

Źródło: facebook.com/Roman-Giertych-strona-oficjalna-215392231834473
Foto: youtube/Jeden z Wielu, instagram.com/natematpl