Giertych wbił Dudzie gwóźdź do trumny! Skomentował aferę z botami

Najsłynniejszy Polski mecenas, Roman Giertych nie jest w najlepszych stosunkach z Prawem i Sprawiedliwością. Nierzadko w ostrych słowach komentuje działania tej partii. Często powołując się na kodeks prawny, stara się udowodnić, że bezkarnie łamią prawo. Nie inaczej było tym razem.

Każdy słyszał o aferze z prezydentem Andrzejem Dudą w roli głównej. Jak poinformował na Twitterze Mariusz Gierszewski, do internetu wyciekły informacje jakoby prezydent podczas swojej kampanii wyborczej używał automatycznych botów. [email protected]_NEWS W PKW jest rozliczenie umowy, którą komitet wyborczy Andrzeja Dudy zawarł na tworzenie „automatycznych wpisów” w internecie w czasie kampanii prezydenckiej w 2015 r. To według ekspertów wskazuje na użycie botów, czyli kont fałszywych użytkowników – napisał.

Skomentować całe zajście postanowił wspomniany wcześniej Roman Giertych. Używanie bootów do kampanii jest w Polsce zakazane przez art.496 kodeksu wyborczego, który nakazuje oznaczać materiały wyborcze (a tym w istocie są komentarze automatyczne tworzone przez sztab kandydata) wyraźnym oznaczeniem nazwy komitetu wyborczego. To złamanie prawa – stwierdził. PKW winna wznowić postępowanie w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego kampanii Andrzeja Dudy – dodał w kolejnym wpisie.

Źródło: polityczek.pl
Foto: youtube/Onet News, youtube/Masakracja