Giertychowi puściły nerwy! Ten wpis pobija wszelkie rekordy popularności

Mecenas i były koalicjant Prawa i Sprawiedliwości, Roman Giertych, nierzadko wypowiada się w krytycznych słowach o partii rządzącej. Jego posty zazwyczaj cieszą się dużą popularnością jednak ten, przeszedł najśmielsze oczekiwania bowiem ma już prawie 5 tysięcy polubień. Giertych w tym długim wpisie nie wytrzymał, próbując przemówić Polakom do rozsądku.

PiS wprowadza regulacje umożliwiające wywłaszczenie każdego przedsiębiorcy. Przeczytałem z uwagą projekt ustawy z dnia 25 maja br. o odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych. Tekst jest szokujący. PiS chce wprowadzić:
-konfiskatę majątku przedsiębiorcy za każde naruszenie prawa przez podmiot zbiorowy np. spółkę. Do wykazania naruszenia prawa nie jest wymagane skazanie kogokolwiek za przestępstwo (art.5.3 projektu). Konfiskatę orzeka sąd na wniosek prokuratora również w tym przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu (art.9).
– rozpoczął.

Pracownicy przedsiębiorcy, którzy doniosą na swoją firmę np. na „niezachowanie należytej staranności” (art.12 pkt.3) podlegają ochronie przed zwolnieniem i mogą uzyskać odszkodowanie od firmy do 1 mln złotych. Prokuratura może już w czasie postępowania wprowadzić ze skutkiem natychmiastowym zarząd przymusowy. Po wprowadzeniu zarządu dopiero sąd zatwierdza decyzję prokuratora. Prokurator może również bez zatwierdzenia przez sąd orzec zakaz zawierania umów, zakaz obciążania majątku, zakaz prowadzenia działalności i wstrzymać dotację lub subwencję. (Art.52)
Uwaga!!! Ustawie podlegają partie polityczne!!!!(art.2)
Uwaga! Ustawa dotyczy również czynów popełnionych 10 lat przed jej wejściem w życie!!!(art.30).
Wejście w życie tej ustawy oznacza koniec prywatnej własności w Polsce. Cały majątek może być w każdej chwili zabrany przez państwo. I to bez udziału sądu.
– zakończył.

Źródło: facebook.com/Roman-Giertych-strona-oficjalna-215392231834473/
Foto: youtube/Onet News