Roman Giertych: list do Patryka Jakiego

Patryk Jaki to kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy. Mimo że kampania wyborcza jeszcze oficjalnie się nie rozpoczęła, to poseł PiS już teraz próbuje przyciągnąć do siebie jak największe grono wyborców. Z pewnością nie idzie mu to jednak najlepiej. Polityk niejednokrotnie w swoich zapowiedziach zaliczał wpadki, o których mówili wszyscy.

Ostatnio Jaki  ponownie zaskoczył wszystkich zaliczając niemałą kompromitację. Oświadczył bowiem, że zapewni wszystkim powstańcom warszawskim darmowy transport w stolicy. Powstańcy warszawscy, nie tylko ci z grupą inwalidzką, ale wszyscy, będą mieli darmowy transport w Warszawie, bo to powstańcom już dawno się należy – powiedział. Sęk w tym, że w Warszawie komunikacja miejska dla osób, które ukończyły 70 lat jest darmowa od dawna. Do jego zapowiedzi postanowił odnieść się Roman Giertych, pisząc do posła partii rządzącej list, który podbija internet.

List do Jakiego.

Drogi i Szanowny Panie Patryku!

Bardzo się zdziwiłem, że chce mnie Pan pozywać za cytowanie Pana słów o darmowej komunikacji dla Powstańców. Człowiek się jak może stara, a u niektórych za grosz wdzięczności. Ja jednak wzniosę się ponad urazy i mimo, że skrytykowany przez Pana udzielę Panu rady, która pozwoli wyjść z tego trudnego zakrętu kampanii. Pozornie propozycja darmowej komunikacji dla Powstańców, którzy 74 lata temu wzięli udział z walce o Warszawę jest sprzeczna z darmową komunikacją dla każdego Warszawiaka powyżej 70 roku życia. Ale przecież PiS nie z takimi sprzecznościami sobie radził! Głowa do góry! Jeszcze nie czas wracać do Opola. Musi Pan tylko tę pozorną sprzeczność wytłumaczyć. Niech Pan powie, że pana propozycja dotyczy przede wszystkim kobiet-powstańców. A Pan jako znany gentleman kobiet o wiek przecież nie pyta. I Pan zamierza jako poseł przeforsować najpierw w Sejmie ustawę o obniżeniu wieku sanitariuszek z Powstania, a następnie o ile Pan wygra w Warszawie, to dla nich wprowadzi się darmowe przejazdy. Jak sobie pojeżdżą trochę za pieniądze, to tym chętniej na Pana zagłosują! Genialne, co? Wychodzi Pan na gentlemana i jeszcze będą na Pana głosować. A i Naród pouczony przez Kurskiego w TVP, o tym jakim jest Pan wrażliwym na krzywdę bohaterek człowiekiem, pokocha Pana i PiS jeszcze bardziej.

Widzi Pan jaki prosty sposób?

Roman Giertych – czytamy na facebookowym profilu mecenasa na Facebooku.

Źródło: natemat.pl, Roman Giertych – strona oficjalna
Foto: YouTube.com tvnpl screen, YouTube.com Punkt Widzenia TV