Hakerzy zaatakowali Wałęsę! Były prezydent komentuje

Dzisiejszej nocy z soboty na niedzielę doszło do ciekawej i smutnej sytuacji w świecie polityki. Były prezydent naszego kraju, Lech Wałęsa, został zaatakowany przez, jak sam stwierdził, rosyjskich hakerów. Wałęsa dodał na Facebooku obszerny wpis, w którym poinformował, że atak związany jest z nadchodzącymi wyborami.

PONIŻEJ ZAMIESZCZAM DOWODY. CZY Rosyjscy hakerzy TEGO NIE WIEM PO ROSYJSKU zaatakowali konto Lecha Wałęsy? Dziś w nocy była próba. Były prezydent Lech Wałęsa ujawnił w mediach społecznościowych, że hakerzy próbowali w nocy z soboty na niedzielę włamać się na jego konto na Facebooku. Polityk podejrzewa, że byli to rosyjscy hakerzy. Lech Wałęsa ostrzega przed hakerskimi atakami z Rosji (East News, Fot: Piotr Hukało). „- Słyszałem, że hakerzy rosyjscy prowadzą od dawna z nami wojnę w sieci chcąc wpływać na zbliżające się w tym roku ważne wybory w Polsce. Dziś w nocy była próba zaatakowania mego konta na Facebooku. To jest bardzo groźne i może spotkać wszystkich ważnych polityków i nasze media” – napisał Lech Wałęsa na Twitterze – informuje pierwsza część wpisu.

Jako dowód próby wejścia na jego konto wrzucił screeny swojego konta w języku rosyjskim. Według internautów, próba zhakowania konta wygląda na skuteczną.
O rosyjskich atakach hakerów głośno jest od dłuższego czasu. Najbardziej spektakularny atak miał miejsce przed wyborami prezydenckimi w USA w 2016 roku. Rok później rosyjskie cyber służby zaatakowały serwery we Francji przed wyborami prezydenckimi.
Przypomnijmy, że kilka dni temu Lech Wałęsa udzielił wywiadu rosyjskiemu portalowi Sputnik. Chwalił w nim prezydenta Rosji Władimira Putina. – Gdybym miał więcej rozmów z Putinem, pewne rzeczy mógłby wytłumaczyć. Dałoby się go przekonać, bo to mądry człowiek – mówił Lech Wałęsa.
W podobnym tonie wypowiadał się dla rosyskiej agencji Ria Nowosti. – Zamiast rozmawiać z Rosją, to się jeżymy jeden na drugiego. Rosja to nasz sąsiad. Zawsze jest lepiej, jak sąsiad jest dobry (…) Polsce jest bliżej do Moskwy niż do Nowego Jorku – mówił Wałęsa
– dodał.

Foto: youtube/Radio ZET
Źródło: facebook.com/lechwalesa