Najnowszy wpis Hanny Lis rozsadził internet! Ostro o Agacie Dudzie

Od wczoraj, tj. 8 kwietnia 2019 roku, trwa zapowiadany od dłuższego czasu przez Związek Nauczycielstwa Polskiego strajk nauczycieli. Może on obejmować nawet nadchodzące egzaminy ośmioklasistów oraz gimnazjalne. Wszyscy oczekują na komentarz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Nie jest tajemnicą, że Agata Duda nie udziela się zbyt często w mediach społecznościowych. Nie komentuje ważnych sytuacji i wydarzeń w naszym kraju pomimo wielkich próśb ludzi. Obecnie trwa już drugi dzień protestu nauczycieli, a pierwsza dama nadal nie wydała żadnego oświadczenia. Duda była kiedyś nauczycielką języka niemieckiego, dlatego też sprawa mocno ją dotyczy bowiem o podwyżki walczą jej fachowi koledzy.

Wywołać pierwszą damę na Twitterze postanowiła znana dziennikarka i prezenterka Hanna Lis. Jej słowa wywołały ogromny szum i falę poparcia w sieci. Porównała Agatę Dudę do członka mafii. „Milczała gdy rozmontowywano TK, milczała podczas skoku PiS na wolne sądy, milczała gdy na ulice wyległy czarne parasolki. Milczy i dziś, gdy protestują jej koledzy, nauczyciele. Na Sycylii mówi się na to „omertà”.” – napisała.

Foto: instagram.com/hanna_lis, twitter.com/agatadudanews
Źródło: polityczek.pl