Lis zszokowała Polskę. Piekielnie ostra wypowiedź na temat Kościoła

Hanna Lis zaskakuje po raz kolejny. Popularna dziennikarka na swoim oficjalnym twitterowym profilu zamieściła zaskakujący wpis dotyczący Kościoła. Mało kto odważył się kiedykolwiek tak wypunktować Kościół, jak zrobiła to była prowadząca „Panoramy”. Jej słowa szybko spotkały się z ogromną falą krytyki. Jest jednak wiele osób, które ją popiera. 

Film „Kler” najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowskiego już przed samą premierą wywołał wiele kontrowersji. Reżyser poruszył w nim bowiem najbardziej drażliwe tematy dotyczące Kościoła. Zdania Polaków są podzielone. Udział w narodowej dyskusji postanowiła wziąć Hanna Lis, która na swoim oficjalnym koncie na Twitterze w ostrych słowach skrytykowała Kościół. Oberwało się również Tadeuszowi Rydzykowi.

Do oburzonych filmem Smarzowskiego: to tylko film. Rzeczywistość jest znacznie gorsza. Oto jak szef sejmowej komisji SPRAWIEDLIWOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA bronił pedofila w sutannie. PS: pomimo wysiłków polskiego Kościoła jestem wierząca. Jak mawiał Jan Kaczkowski: to tylko korporacja – napisała w swoim pierwszym wpisie. Ktoś mi tu pisze, że Polska „nie jest państwem wyznaniowym”. Otóż jest. Jest państwem wyznania rydzykowego. Na utrzymanie tego „wyznania” podatnicy płacą niemałe pieniądze. Z jakiegoś powodu – dodała w kolejnym.

Źródło: Twitter.com Hanna Lis, wiesz.net.pl
Foto: YouTube.com TVP Do Zmiany, TVP Info screen