Hannie Lis puściły nerwy. Skomentowała tragedię w Gdańsku

W niedzielę w Gdańsku na Targu Węglowym doszło do strasznych scen. Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent wcześniej wspomnianego miasta został kilkukrotnie ugodzony nożem w wyniku czego zmarł dzień później w szpitalu. Dziennikarka Hanna Lis nie wytrzymała na Twitterze i skomentowała to nieszczęśliwe zdarzenie.

W swoich wpisach oprócz napastnika oskarża również Patryka Jakiego oraz Zbigniewa Ziobro. „Oficjalny przekaz dnia: zabójca P.Adamowicza był chory na schizofrenię paranoidalną. Zapytam więc: dlaczego nie siedział w psychiatryku i kto odpowiada za wypuszczenie na wolność groźnego psychopaty?Czyż nie w-ce minister sprawiedliwości pan Jaki?A może pan Ziobro?” – napisała w pierwszym wpisie. Następnie dodała dwa kolejne.

„2/2 Słyszymy, ze był izolowany w więzieniu, bo „groźny”.Dlaczego po odbiciu kary nie został skierowany na przymusowe leczenie? Pan Jaki odpowiada za więziennictwo. Kiedy dymisja?” – kontynuowała. „3/3 Kiedy za czasów min. Ćwiąkalskiego ważny więzień popełnił samobójstwo w więzieniu, Ziobro nawoływał do dymisji ministra. Ćwiąkalski ustąpił z urzędu. Tu wypuszczona ponoć na wolność groźnego psychopatę, który zabił człowieka. Kiedy dymisja Ziobry?” – zakończyła.

Foto: youtube/20m2, facebook.com/pawel.adamowicz
Źródło: twitter.com/hanna_lisowa