Hannie Lis puściły nerwy! W mocnych słowach komentuje zdemolowanie pomnika Jankowskiego

Polska italianistka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna Hanna Lis na swoim oficjalnym profilu Twitter na bieżąco komentuje aktualne wydarzenia w naszym kraju. Nie inaczej było tym razem, gdy skomentowała zdemolowanie pomnika ks. Jankowskiego. Nie były to miłe słowa.

„Portal sióstr K. określa przewrócenie pomnika H. Jankowskiego mianem „aktu wandalizmu”. Nie, to elementarna -choć spóźniona – sprawiedliwość.” – napisała w pierwszym wpisie. „Gdy w Watykanie @Pontifex mówi „zero tolerancji dla księży pedofilów”, w Polsce Pan Duda oddaje hołd pedofilowi. @EpiskopatNews nie reaguje na raport, z którego wynika, że 24 polskich biskupów i arcybiskupów(!) kryło zboczeńców w sutannach. Jak mawiał Jan Kaczkowski:„korporacja”.” – dodała w kolejnym.

Dziennikarka udostępniła również post popularnej publicystki Elizy Michalik popierając jej słowa. „Wreszcie ktoś odważny zrobił z pomnikiem Jankowskiego to, co powinny zrobić władze. To hańba i wstyd dla państwa, żeby ofiary musiały codziennie patrzeć na pomnik bestialskiego oprawcy. Niegodne i nieludzkie.” – napisała na Twitterze Michalik.

Foto: youtube/20m2
Źródło: twitter.com/hanna_lisowa