Hartwich atakuje PiS po wypowiedzi Morawieckiego. „Fundują niepełnosprawnym…”

Dzisiaj odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości rozpoczynająca kampanię wyborczą. Doszło w jej trakcie do kilku odważnych wypowiedzi polityków partii rządzącej. Najpierw prezes partii Jarosław Kaczyński zaatakował opozycję, o czym informowaliśmy wcześniej, a teraz Morawiecki poruszył ostry temat.

Przez ostatnie 30 lat nie było w Polsce tyle wolności, ile jest teraz, bo teraz najwięcej wolności mają polskie rodziny – wolności od upokarzającej biedy, wolności od bezdusznych, złych rządów naszych poprzedników. – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Na te słowa zareagować postanowiła wraz z innymi internautami jedna z największych obrończyni praw osób niepełnosprawnych, Iwona Hartwich. O jej wypowiedzi zrobiło się bardzo głośno w sieci.

Powiedział że pomagają niepełnosprawnym mowi o wolności od biedy upokarzajacej. Jednocześnie fundujac niepełnosprawnym w Polsce EUTANAZJE w białych rękawiczkach!! – ostro skomentowała wypowiedź polityka na swoim profilu Facebook. Wydaje się, że internauci stanęli po jej stronie. Można to wywnioskować po komentarzach o treści: „Patrzeć się nie da, słuchać tym bardziej… Banda debili, kłamcy, krzywousty pluje kłamliwie, Pinokio… I tak długo by wymieniać…” czy „Mówi o wolności od biedy upokarzajacej… Czy można być większym hipokryta?”.

Źródło: polityczek.pl
Foto: YouTube.com Wikimedia Commons