Hołdys o Tusku. „Gdyby na jego miejscu był Kaczyński wojna światowa murowana.”

Zbigniew Hołdys, współzałożyciel, były kompozytor i gitarzysta znanej wszystkim polakom grupy muzycznej Perfect, udzielił na swoim profilu Twitter ciekawej informacji na temat obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska. Dowiedzieliśmy się, że śledzi na bieżąco poczynania polityka, które uważa za bardzo dobre.

Donald Tusk ciągle biernie bierze udział w polityce zagranicznej, ale również nierzadko komentuje obecną sytuację polityczną w Polsce. Dzisiaj w Brukseli wezwał władze Polski i Ukrainy do łagodzenia napięć na tle historycznym. Niezawisłość Ukrainy, bezpieczeństwo Polski i całego regionu zależą w ogromnej mierze od relacji między Kijowem i Warszawą. Ostatnie napięcia pokazują, że nie wszyscy odrobili swoje lekcje z historii. Tylko pełna solidarność pomiędzy Ukrainą i Polską może uchronić nas w przyszłości przed powtórką z tragicznej historii. – powiedział Tusk.

O jego poczynaniach politycznych napisać postanowił słynny muzyk, który stwierdził zarazem, że uważa robotę polityka za bardzo dobrze wykonywaną. Nie powstrzymał się nawet, aby lekko uderzyć w prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Przyglądam się informacjom o działaniach @donaldtusk w Europie i powiem szczerze: przy tej skali trudności facet uwija się jak w ukropie i daje radę jak mało kto. Gdyby na jego miejscu był Kaczyński (haha!) wojna światowa murowana. – napisał na Twitterze.


Źródło: polityczek.pl, tvn24.pl, twitter.com/ZbigniewHoldys
Foto: youtube/Onet Radio, youtube/Huberto Baku