Hołownia komentuje spalenie książek przez duchownych. Jego wpis rozsadził internet!

Od kilku dni głośno jest o duchownych z Gańska, którzy zorganizowali palenie książek, ozdób domowych, a nawet zabawki Hello Kitty. Zrobiło się o tym głośno na całym świecie, a sytuację opisał nawet portal „BBC News”. Swój komentarz w tej sprawie wystosować postanowił również popularny dziennikarz Szymon Hołownia.

„Przestańcie, błagam, zasłaniać się hasłami „Jesteśmy posłuszni Słowu”. Tacy jesteście posłuszni? A oczy już sobie wyłupiliście, skoro zdarzyło Wam się nimi (a na pewno się zdarzyło) grzeszyć? A nakaz zakopywania odchodów łopatką (Pwt 23,14) już spełniony? A kamienowanko dziewcząt współżyjących przed ślubem (ta sama księga, rozdział 22) kiedy i w jakiej parafii po Mszy się w ramach „nowej ewangelizacji” odbędzie? Nie róbcie z Jezusa scenarzysty Waszych eventów, bo jedynym jego Eventem jest Pascha – od umycia uczniom nóg i paschalnej kolacji przez śmierć za nich i zmartwychwstanie. Wszystko, co w Kościele nie zawiera się w tym, nie ma w tym korzenia i do tego nie prowadzi, to nie żadna ewangelizacja, a cyrk” – skomentował.

„Trzeba być naprawdę z innej planety, by nie wiedzieć, jakie konotacje ma w naszej kulturze palenie książek. Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, by doprowadzić do tego, by Jezus Chrystus dzięki takiemu matołectwu swoich sług stawiany był na zdjęciach obok Hitlera, Stalina i innych totalitarnych zbrodniarzy, którzy takie auto da fe praktykowali (BTW – na książkach skończymy, czy – zgodnie z wielowiekową tradycją – w przyszłą niedzielę będą czarownice)? (…) Jak widać walka z opętaniem przybrać może formę opętania walką. Mam więc do czcigodnej fundacji i do ks. Rafała osobiście jeden apel: przestańcie nas kompromitować. Pokażcie, że bycie „solą świata” nie polega na tym, by walić nią ludziom w oczy, sypać w rany, kazać jeść na surowo na kilogramy, ale pokazać im, że ich życie może mieć smak. Ludzie, co Wam odbiło? Naprawdę będziecie teraz robić tu hokus pokus z paleniem czarowników, by pokazać im, że mamy lepsze czary? Czym wy się wtedy różnicie od tego znienawidzonego przez Was Harry’ego Pottera? Co wy, na wszystkie świętości, robicie?!” – dodał.

Foto: facebook.com/smsznieba, youtube/Onet Rano
Źródło: polityczek.pl