Hołownia mistrzowsko ripostuje abp. Głódzia. Polacy oszaleli po tym wpisie!

Wczoraj o godzinie 14:30 na YouTube’owym koncie Tomasza Sekielskiego ukazał się film jego autorstwa o tytule: „TYLKO NIE MÓW NIKOMU”. Dokument ukazuje ciemną stronę Kościoła, a dokładniej temat pedofilii, który w ostatnim czasie jest często poruszany. Skomentować go postanowiło wielu duchownych.

Jedni komentowali go wyrażając współczucie dla ofiar przestępców, a inni postanowili skrytykować film. Ksiądz Sławomir Marek był jednym z tej drugiej grupy. Najnowszą produkcję nazwał „gniotem”, „żałosnym”, „tendencyjnym” oraz powoływał się na stwierdzenie, że „80 procent prostytutek to kobiety”. Kolejnym reprezentantem grupy krytykujących jest abp. Głódź. Ten złapany przez dziennikarkę TVN stwierdził, że „byle czego nie ogląda”. Za pośrednictwem oficjalnego profilu na Facebooku odpowiedział mu Szymon Hołownia. Kiedy wydawało ci się, że po refleksjach ks. abp. Jędraszewskiego na pamiętnej konferencji byłeś już na dnie składu głupot, które środku tego kryzysu można zrobić i powiedzieć – nagle słyszysz jak abp Głódź dobija się jeszcze od spodu. – rozpoczął swój wpis dziennikarz.

„Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego”. Szkoda. Dowiedziałby się Ksiądz Arcybiskup do czego, do jakich tragedii może doprowadzić Kościół buta, pycha i głupota niektórych jego przedstawcieli. Ten i pyszny, i butny, i głupi komentarz to jawne naplucie w twarz ofiarom wypowiadającym się w tym filmie i nam, myślę że setkom tysięcy polskich katolików, którzyśmy dziś podczas niedzielnej Eucharystii do szpiku duszy czuli ciężar tego całego dramatu. I szkoda, że papież Franciszek nie zna Polski tak, jak zna Chile. Choć tu nawet dymisja to za mało. PS. Tylko jedna prośba. Wobec zła i głupoty trzeba być bezwzględnym, ale nie róbcie znów w komentarzach, proszę, wspólnoty nienawidzących z miłości. Sprzeciw to sprzeciw, ale ta sytuacja, to zło, nie może wydobyć z nas zła, bo to będzie koniec. – zakończył.

Źródło: natemat.pl, Facebook Szymon Hołownia
Foto: Facebook.com SEKIELSKI screen/TVN, YouTube.com Ostrołęka screen