Hołownia o PiS. Tymi słowami zamknął usta zwolennikom partii rządzącej

Szymona Hołowni nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Popularny polski dziennikarz, pisarz i publicysta zaskoczył dzisiaj środowisko polityczne. Wziął udział w programie dziennikarza Jarosława Kuźniara „Onet Rano”. Wypowiedział się tam na temat polityków partii Jarosława Kaczyńskiego, którzy obecni byli podczas urodzin Radia Maryja.

Kuźniar poprosił Hołownię o ty, aby wypowiedział się o „grymialnych rekolekcjach rządu na urodzinach Radia Maryja”. Zapytał, czy to jest fajne. Ten odpowiedział „Nie, nie, nie, nie. To są obrazki, które budzą mój sprzeciw, ból i ich nie rozumiem. To znaczy jakoś rozumiem od takiej strony powiedziałbym analityczno-socjologiczno-politycznej no bo to jest elektorat. To jest budowanie elektoratu podłączając się pod znany brand, pod znane logo”.

„Dzisiaj chrześcijaństwo, katolicyzm w Polsce to po prostu brand do którego warto się przykleić. Wiem, że właśnie to jest jeden z kamyczków do laicyzacji, a nie żaden gender czy oczy Tuska” – dodał. Jego wypowiedź najwyraźniej spodobała się opinii publicznej. „Nie przepadam za Nim ale przyznaję z ręką na sercu,że dobrze I logicznie mówi. Popieram Jego I będę starać się przyjąć wskazówki.Dziękuję…” – napisał jeden z internautów.

Foto: facebook/OnetRano
Źródło: youtube/OnetRano