Horała pogrążył się w oczach opozycji! W kontrowersyjny sposób skomentował słowa Terleckiego

Kilka dni temu podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki odważył się na dość kontrowersyjną wypowiedź na temat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Jego słowa rozeszły się wówczas wielkim echem w mediach społecznościowych, został skrytykowany między innymi przez przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska.

Powinniśmy myśleć nad tym, jak najdalej, jak najbardziej możemy współpracować, właśnie, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia, bo jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, no to musimy szukać rozwiązań drastycznych. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili i wyszli. My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla Unii jest bardzo silne, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i coś, co organiczny nasz rozwój” – mówił Terlecki.

O wypowiedź Terleckiego zapytany podczas wizyty w Radio Zet został pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała. Ten kontrowersyjnie posłużył się porównaniem Unii Europejskiej do… Boga. „Unia Europejska to nie jest kościół. To nie jest pan Bóg, którego nie można obrazić, którego trzeba czcić na kolanach. To instytucja międzynarodowa, gdzie mamy swoje prawa” – stwierdził polityk w „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET”. Poseł PiS dodał także, że „nie jest to oficjalne stanowisko naszej partii ani rządu„.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka, youtube/Super Express
źródło: natemat.pl, facebook.com/iwona.hartwich