„Ja mówię NIE takiej Polsce!”. O słowach Dulkiewicz będzie mówić cały kraj!

W sobotę w Białymstoku doszło do haniebnych scen. Podczas Marszu Równości banda kiboli zaatakowała uczęszczających w nim ludzi, co poskutkowało dziesiątkami osób rannych. Problemy z zatrzymaniem chuliganów miała nawet policja. Do tych przykrych wydarzeń, za pośrednictwem Facebooka postanowiła odnieść się prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. 

Nie mogę przestać myśleć o tym co się wydarzyło w Białymstoku – choć minęły już dwa dni. Stoję po stronie uczestników Marszu Równości, solidarnie stoję po stronie wykluczonych i bitych, bitych za to, że są inni, że myślą inaczej, stoję po stronie tych mieszkańców Białegostoku, którzy nie identyfikują się z pseudopatriotami.
Hańba szerzącym mowę nienawiści. Hańba tym, którzy z Bogiem, honorem i Ojczyzną na ustach polują na innych ludzi, jak na zwierzynę łowną. Hańba tym, którzy motywują ich, ochraniają i błogosławią. Ja mówię NIE takiej Polsce. Wszystkim nam, zgorszonym tym co wydarzyło się w Białymstoku, trzeba codziennej odwagi stawania po stronie wartości. Tylko tak można powstrzymać nienawiść. – napisała.

Źródło: Facebook.com Aleksandra Dulkiewicz
Foto: YouTube.com PRESS. WARSZAWA screen