Jachira zmasakrowała rząd PiS w Sejmie! Zwróciła się do Morawieckiego [WIDEO]

Posłanka Koalicji Obywatelskiej, Klaudia Jachira znana jest ze swojego ciętego języka, jeśli chodzi o komentowanie decyzji podejmowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem podczas swojego wystąpienia przy mównicy Sejmowej publicznie skrytykowała sposób, w jaki rząd wspomaga obywateli naszego kraju w pomocy ukraińskim uchodźcom. Zwróciła się także wprost do premiera Polski, Mateusza Morawieckiego.

Trzynasty dzień wojny. Każdego dnia zdajemy egzamin z empatii okazując pomoc uciekającym przed wojną. Spontanicznie i bez wystarczającego wsparcia rządzących, ale znowu możemy być dumni z tego, że jesteśmy Polkami i Polakami. Nas ta wojna zmieniła, ale czy nauczyła czegoś rządzących? Czy zmienili swoje postępowanie i sojusze? Czy w obliczu napaści Rosji na Ukrainę przeprosiliście za te 7 lat atakowania Unii? Za wynoszenie unijnych flag? Za otwarte kibicowanie Trumpowi, który niszczył europejską jedność NATO i otwarcie wspierał Putina oraz agresję na Ukrainę. Trzynaście dni wojny, a wy nadal tkwicie w swoich błędach” – mówiła.

W następnej części swojej wypowiedzi zwróciła się do premiera naszego kraju, Mateusza Morawieckiego. „Panie premierze Morawiecki, czy jadąc do Madrytu spotykając się z proputinowskimi politykami wiedział Pan o rosyjskich planach ataku na Ukrainę? Zapytam wprost. Czy wiedział Pan o wojnie? Co ustalaliście na tych spotkaniach? Jaką przyszłość szykowaliście Europie? A teraz, gdy wasze prorosyjskie sojusze legły w gruzach, nawet Le Pen zniszczyła ponad milion ulotek z Putinem, czy zechcecie przeprosić Polki i Polaków za ten upadek znaczenia Polski na arenie międzynarodowej? To wasza zasługa” – dodała. Całe wystąpienie posłanki można obejrzeć poniżej.

Czytaj dalej

Źródło: youtube/Janusz Jaskółka
Foto: youtube/Janusz Jaskółka