Jaki atakuje PO na antenie TVP. Neumann zgasił go trzema słowami!

Były wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki w piątkowy wieczór pojawił się w studiu Telewizji Polskiej, gdzie był gościem Danuty Holeckiej w programie „Gość Wiadomości”. Polityk na antenie uderzył w Adama Bodnara, odnosząc się do jego oświadczenia na temat zatrzymania mordercy 10-letniej Kristiny. Przypomnijmy, że Rzecznikowi Praw Obywatelskich nie spodobał się sposób, w jaki ujęto sprawcę. 

Za niedopuszczalne należy uznać wyprowadzenie zatrzymanego z budynku boso i niekompletnie ubranego, a następnie pozostawienie zatrzymanego w takim stanie, w czasie wykonywania czynności procesowych. Takie zachowanie narusza godność zatrzymanego i stanowi pogwałcenie praw człowieka – możemy przeczytać w oświadczeniu Bodnara, które nie spodobało się m.in. Jakiemu. Ten odnosząc się do słów RPO, postanowił uderzyć w Platformę Obywatelską. Ludzie Platformy Obywatelskiej po raz kolejny stają w obronie przestępców. Dlatego, że być może chcą zwiększyć poparcie w zakładach karnych, które i tak jest bardzo wysokie – rozpoczął.

Człowiek wybrany przez PO nie upomina się w pierwszej kolejności o prawa matki brutalnie zamordowanej dziewczynki czy o bezpieczeństwo policjantów, którzy wkraczają do tego mieszkania i ryzykują własnym życiem. Upomina się o osobę podejrzaną o tak brutalne morderstwo – dodał. Słowa europosła Prawa i Sprawiedliwości wywołały wielkie kontrowersje w sieci. Za pośrednictwem Twittera odpowiedział mu m.in. jeden z członków PO, Sławomir Neumann. Komentarz jeden. Dureń – napisał.

Źródło: natemat.pl, Twitter.com/SlawekNeumann
Foto: Twitter.com/tvp_info, YouTube.com 24 GODZINY online pl screen