Jan Pietrzak o wyborach do PE. Te słowa zamurowały nawet prowadzącego

Wyczekiwane od dłuższego czasu wybory do Parlamentu Europejskiego za nami. Ze sporą przewagą wygrała je partia rządząca. Według oficjalnych wyników, które zostały przedstawione w poniedziałek wynika, że PiS zdobył 45,38 proc. głosów. Tuż za ugrupowaniem rządzącym, na 38,47 punktów proc. mogła liczyć Koalicja Europejska. Na kolejnych miejscach uplasowały się kolejno, Wiosna Roberta Biedronia, Konfederacja oraz Kukiz’15.

Tymczasem we wtorek Jan Pietrzak pojawił się w studiu Polskiego Radia 24, gdzie razem z Michałem Rachoniem rozmawiali na temat niedzielnego głosowania. Żadna z partii tej koalicji, która się nazywa „europejską”, a jest po prostu koalicją antypolską, ten nowotwór polityczny, nie ma w ogóle takiego pomysłu, żeby Polakom pomóc – rozpoczął polski aktor. W dalszej części wywiadu Pietrzak postanowił zaatakować lidera Koalicji Europejskiej, Grzegorza Schetynę. Jego słowa zamurowały nawet samego prowadzącego!

Satyryk nazwał bowiem Schetynę głęboko niemądrym. On nie wie, gdzie tego pomysłu szukać, to jest intelektualne zero – dodałChwilę potem oberwało się jego partii. Jego zdaniem Koalicja Europejska jest zbieraniną, nowotworem politycznym, który kiedyś trzeba będzie wyciąć. Co ciekawe Pietrzak poruszył również temat produkcji braci Sekielskich pt. „TYLKO NIE MÓW NIKOMU”. Reżyserów filmu nazwał łobuzami. 


Źródło: wirtualnemedia.pl, Polskie Radio 24

Foto: YouTube.com Polskie Radio 24 screen