Janda otwarcie uderza w TVP! Internauci są zachwyceni, jej apel podbił Facebooka

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek, Krystyna Janda niejednokrotnie udowadniała, że zupełnie nie po drodze jej z obecną władzą. Tym razem dyrektorka teatru artystycznego „Polonia” postanowiła wyrazić swój sprzeciw wobec abonamentu RTV. Na jej Facebooku znajduje się apel, w którym otwarcie uderzyła w Telewizję Polską i Polskie Radio. 

W ciągu ostatniego roku tzw. media publiczne (tj. TVP oraz PR) zostały przez rządzącą partię gruntownie przerobione na ordynarną tubę propagandową, której jedynym celem jest sławienie wątpliwych osiągnięć PiS oraz szkalowanie opozycji. Niczym nie różnią się obecnie w swym przekazie od siermiężnej, propartyjnej propagandy z czasów Gomułki, w niczym też nie przypominają mediów niezależnych, obiektywnych i pluralistycznych. – zaczęła swój wpis aktorka.

Jednocześnie trwają prace nad zmuszeniem wszystkich obywateli do finansowania tej haniebniej działalności, co jest wyrazem wyjątkowej bezczelności i cynizmu obecnej władzy. Nie ma na to naszej zgody! Mając powyższe na uwadze, uprzejmie prosimy o umożliwienie wyłączenia w odbieranych przez nas, a dostarczanych przez Państwa, pakietach kanałów telewizyjnych oraz radiowych wszelkich mediów państwowych: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP HD, TVP Regionalnych, PR1, PR2, PR3, PR4, etc. ‐ nawet jeśli nie łączyłoby się to z obniżeniem uiszczanej przez nas opłaty za świadczone przez Państwa usługi. – kontynuowała.

Pragniemy w ten sposób wyrazić nasz sprzeciw wobec bezwzględnego i totalnego zawłaszczania przez obecną władzę wszelkich możliwych obszarów Państwa, bez poszanowania obowiązującego prawa, a przede wszystkim ‐ wobec cynicznego niszczenia polskiej demokracji oraz spektakularnych osiągnięć naszej Ojczyzny z ostatniego ćwierćwiecza. – zakończyła. Jej post, który pojawił się już jakiś czas temu, zdobył bardzo dużą popularność na Facebooku.


Źródło: Facebook.com Krystyna Janda, se.pl
Foto: YouTube.com Konrad Sikorski screen