Jeśli mieszkasz w bloku musisz to zobaczyć! Przygotuj się na duże podwyżki opłat

Ministerstwo Środowiska nie ma dobrych informacji dla mieszkańców bloków mieszkalnych. Jak, informuje „Rzeczpospolita” resort zapowiada zmiany w systemie odbioru odpadów komunalnych. Najbardziej oberwie się tym, którzy regulaminowo segregują śmieci. Będą musieli bowiem przygotować się na duże podwyżki opłat.

Ustawa śmieciowa, która weszła w życie 1 lipca 2017 roku, od samego początku wzbudza wiele kontrowersji. Nie sposób jest bowiem określić, kto w bloku mieszkalnym segreguje śmieci, a kto nie. Tymczasem Ministerstwo Środowiska planuje wdrożyć zmianę, która uderzy po kieszeni każdego lokatora. Jak informuje „Rzeczpospolita” stawka za nieposegregowane odpady wzrośnie nawet czterokrotnie. Jest to bez wątpienia ogromny cios w stronę osób segregujące śmieci, które będą musiały zapłacić karę za swojego sąsiada.

To będą bardzo dotkliwe kary. Czteroosobowa rodzina w Warszawie za wywóz śmieci zapłaci nie 37, lecz 148 zł. Co gorsza, dotyczy to także osób, które sumiennie wywiązują się z tego obowiązku. W tego rodzaju przypadkach istnieje bowiem odpowiedzialność zbiorowa – powiedział w rozmowie z dziennikiem Dariusz Śmierzyński, który pełni funkcję prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Ruda w Warszawie.

Źródło: Rzeczpospolita, portalsamorzadowy.pl
Foto: YouTube.com BLOKI Z PRL screen