Jest komentarz Dudy w sprawie tragedii w kopalni. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki!

Wczoraj w czeskiej Karwinie doszło do tragedii. W kopalni doszło do wybuchu metanu, w skutku czego śmierć poniosło 13 osób, z czego 12 to Polacy. Na miejsce udał się już premier Mateusz Morawiecki. Dzisiaj w nocy swoje stanowisko w tej sprawie zajął również prezydent Andrzej Duda.

Spośród 13 górników, którzy zginęli w kopalni w Karwinie, 12 ma obywatelstwo polskie, w tym jeden z nich od ponad 20 lat mieszka na terenie Republiki Czeskiej. Pod ziemią jest pożar, bardzo wysoka temperatura, bardzo wysokie zagrożenie kolejnymi wybuchami – powiedział Morawiecki. W związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w następstwie czwartkowego wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego ČSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, niedziela w całej Polsce będzie dniem żałoby narodowej – poinformowała kancelaria Prezydenta na Twitterze.

Informacja ta nie spodobała się wielu internautom. Tak to tragedia, ale jednak znajmy skalę. Na drogach w grudniu zginęło 148 osób. Rocznie 5tys. popełnia samobójstwo. O smogu nawet nie wspominając. Śr. dł. życia w Polsce skróciła się o miesiąc! – napisał jeden z nich. Czy prezydent WSZYSTKICH??? Polaków, nie powinien zareagować na oburzające insynuacje TVP, że winę za wypadek w kopalni ponosi opozycja?? Czy woli się pan pod tym, jak zwykle, podpisać? – dodał kolejny.

Foto: youtube/Punkt WidzeniaTV
Źródło: natemat.pl, Twitter.com Kancelaria Prezydenta