Jest ostra reakcja Komisji Europejskiej ws. „lex TVN”. W siedzibie PiS się zagotuje!

Przypomnijmy, Senat przegłosował 9 września bieżącego roku odrzucenie zmiany głośnej ustawy o radiofonii i telewizji. W piątek media obiegła wiadomość o powrocie tematu ustawy „lex TVN”. Sejmowa komisja kultury w piątek niespodziewanie wznowiła prace nad nią, a posłowie Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali przeciw uchwale Senatu o jej odrzuceniu. Teraz projekt trafi w ręce prezydenta naszego kraju, Andrzeja Dudy.

Kontrowersje wokół ustawy w szybkim tempie odbiły się echem w całej Europie. Głos zabrała Komisja Europejska, a jej oświadczenie na pewno nie spodoba się Prawu i Sprawiedliwości. Podczas zwołanej w Brukseli konferencji rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand stwierdził, że sytuacja w Polsce jest z niepokojem śledzona w KE. „Z niepokojem śledzimy najnowsze wydarzenia. W ten weekend widzieliśmy również, jak ludzie podnoszą głos w sprawie wolności mediów w Polsce. Komisja oczekuje, że państwa członkowskie dopilnują, by ich polityka i ustawodawstwo nie miały żadnego negatywnego wpływu na ich zobowiązanie do zapewnienia wolnego, niezależnego i zróżnicowanego sektora mediów” – mówił.

W swoim raporcie na temat praworządności Komisja poruszyła obawy dotyczące wolności mediów w Polsce, a dokładniej tej ustawy i sprawy TVN24, Głosowanie, które odbyło się w piątek, wywiera dalszą presję na sektor medialny w Polsce. Ustawa może skutkować wymuszoną zmianą struktury właścicielskiej spółek medialnych i poważnie zagraża wolności i pluralizmowi mediów w Polsce. Może to doprowadzić do ograniczenia wolności mediów w Polsce, gdzie krajobraz medialny już cierpi z powodu rosnącego upolitycznienia. Ustawa nie weszła jeszcze w życie. Będziemy nadal uważnie śledzić rozwój wydarzeń” – dodał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News
Źródło: wiadomosci.wp.pl