Jest pierwszy komentarz lekarza w sprawie ataku na Adamowicza! „Dramatyczna sytuacja”

Na Targu Węglowym w Gdańsku rozegrał się horror, o którym mówi cała Polska. Prezydent miasta Paweł Adamowicz podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został ugodzony nożem przez mężczyznę, który wbiegł na scenę. Słyszałam, że krzyczał, że 5 lat niesłusznie siedział w więzieniu – przekazała portalowi dziennikbaltycki.pl jedna z kobiet, która była świadkiem ataku. 

Dramat, który rozegrał się na scenie został już skomentowany przez Komendę Główną Policji. To była impreza zamknięta, ochraniana przez firmę ochroniarską. Po tym jak mężczyzna wtargnął na scenę, został obezwładniony przez ochroniarzy. Policja po informacji o ataku natychmiast pojawiła się na miejscu zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany, jest w rękach policji. Jest za wcześnie, by mówić o motywach. Na miejscu trwają czynności – powiedział insp. Mariusz Ciarka, który pełni funkcję rzecznika prasowego. Swoje słowa wsparcia opublikował na Twitterze również Donald Tusk pisząc: „Módlmy się wszyscy za Prezydenta Adamowicza. Pawle, jesteśmy z Tobą”.

Pan prezydent po reanimacji został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, jest pod troskliwą opieką. Jutro zostanie zorganizowana przed dyrekcję konferencja prasowa, aby wszystkim państwu udzielić informacji. Można ocenić sytuację jako bardzo poważną, natomiast wszyscy liczymy na to, że pan prezydent dojdzie do zdrowia i będzie mógł wśród nas niedługo sam się wypowiadać. Mamy do czynienia z sytuacją dramatyczną – powiedział doktor Jerzy Karpiński z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Foto: facebook.com/Pawel.Adamowicz
Źródło: natemat.pl