Jeszcze nikt tak nie pogrążył Pawłowicz! Mistrzowskie słowa polityka opozycji

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Pawłowicz kojarzona jest z mocnego temperamentu. Nierzadko atakuje ludzi na Twitterze używając ostrych stwierdzeń czy nawet niecenzuralnych słów, nie zwracając uwagi na konsekwencje. Nie inaczej postąpiła i tym razem, jednak szybko została przywrócona do pionu.

W sieci głośno ostatnio było na temat mianowania Naruhito na nowego cesarza Japonii. Zastapił on swojego ojca po jego ponad 30 letnim panowaniu. „Wstępując na tron zobowiązuję się zawsze myśleć o narodzie i będąc blisko ludzi wypełniać moją rolę jako symbol japońskiego państwa i jedności japońskiego narodu w zgodzie z konstytucją. (…) Mam szczerą nadzieję na szczęście dla ludzi, dalszy postęp dla kraju i pokój dla świata” – powiedział.

Tą informację skomentował polityk opozycji Radosław Sikorski. Jak się okazało studiował on z Naruhito na Uniwersytecie w Oksfordzie. „Miło, gdy kolega z roku zostaje cesarzem. 🙂” – napisał. Ten z pozoru miły wpis wywołał wielkie oburzenie u Krystyny Pawłowicz. „Pan zawsze chce błyszczeć cudzym blaskiem… Stanie na korytarzu obok młodego studenta z Japonii sto lat temu nie czyni dziś z pana „prawie cesarza”… Cesarz nie wyłudzałyby publicznych pieniędzy na remont swej chałupy… Sayonara !” – napisała. Sikorski odpowiedział posłance w jej stylu: „Bujaj się, wariatko„. Takich słów na pewno się nie spodziewała bowiem pozostawiła to bez odpowiedzi.

Źródło: polityczek.pl
Foto: youtube/Onet News