Joanna Scheuring-Wielgus zabrała głos po uchyleniu immunitetu! „Pójdę do sądu i opowiem dlaczego stoję i będę stała po stronie ofiar pedofilii”

Czwartkowe posiedzenie w Sejmie przyniosło wiele szokujących decyzji. Większością głosów odebrano immunitet posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus oraz posłowi Platformy Obywatelskiej Sławomirowi Nitrasowi. Ta pierwsza za pośrednictwem swojego Facebook’a udostępniła 10 minutowe wideo, w którym skomentowała zaistniałą sytuację. Na oficjalnej stronie internetowej Lewicy udostępniła także krótkie oświadczenie, w którym opisała powody decyzji Sejmu.

Szanowni Państwo, stało się to, czego domagał się Komendant Główny Policji i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Sejm właśnie uchylił mój immunitet poselski. W najbliższej przyszłości, jako oskarżona, stanę przed sądem za zawieszenie dziecięcych bucików na bramie jednego z toruńskich kościołów. Dziecięcych bucików, które były i są wołaniem o sprawiedliwość dla ofiar kościelnej pedofilii. Dziecięcych bucików, które miały zwrócić uwagę wszystkich na to, że kościół katolicki zamiast zawalczyć i surowo karać seksualnych drapieżców systemowo ich chroni. Bo ochroną jest przenoszenie gwałcącego dziecko księdza na inną parafię lub zapewnianie mu miękkiego lądowania w domu księży emerytów. Dziecięcych bucików, które mają być wyrzutem sumienia hierarchów kryjących ludzi krzywdzących dzieci. Oczywiście pójdę do sądu. Pójdę do sądu i opowiem dlaczego stoję i będę stała po stronie ofiar pedofilii. Prawda obroni się sama!
Dziękuję, że jesteście ze mną. Dziękuję za wszystkie maile i wiadomości. Razem zwyciężymy!!!
” – napisała. Wspomniane wcześniej wideo, na którym była posłanka obszernie komentuje tę kontrowersyjną decyzję można obejrzeć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/j.scheuringwielgus
Źródło: facebook.com/j.scheuringwielgus, lewica.org.pl