Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała! Po tej wypowiedzi jest dzisiaj na ustach wszystkich Polaków

Jolanta Kwaśniewska, małżonka byłego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego, jest dzisiaj na ustach całego kraju. Udzieliła wywiadu dla portalu „Wprost”, gdzie wypowiedziała się na temat obecnej sytuacji w polityce. Internauci są zszokowani, bowiem używała ostrych słów oraz uderzyła w Jarosława Kaczyńskiego i jego partię.

Pamiętam, że kiedy w grudniu 2005 roku byliśmy z mężem na zaprzysiężeniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, miałam taką myśl. „Pracowaliśmy przez dziesięć lat na maksa, ale są efekty. Sprawy dla Polski idą w dobrą stronę, nikt już tego – mówiąc kolokwialnie – nie spieprzy”. Widzę, że mój optymizm był przedwczesny – powiedziała dla „Wprost”. Stwierdziła następnie, że Kaczyński nie boi się polityków opozycji, a właśnie nas – Polaków.

Elity same nic nie zrobią, trzeba iść do urn wyborczych. A czasem także na ulice, jak w czasie marszu „czarnych parasolek”. Przecież to Polki i Polacy z parasolkami przestraszyli Jarosława Kaczyńskiego! Prezes nie boi się swoich oponentów politycznych, a przestraszył się Polaków – stwierdziła. Ostatnio młodzi ludzie zawiązali nawet komitet na rzecz mojego startu w wyborach prezydenckich. To bardzo miłe. Jednak nie widzę siebie w tej roli, nigdy tego nie chciałam. Po co mi polityka? Zwłaszcza taka jak dziś – brudna, brutalna. Może nawet więcej – niemoralna. Zadziwia mnie, że politycy próbują traktować Polaków jak idiotów – dodała mówiąc o swoim wejściu do polityki.

Foto: youtube/istotne.pl
Źródło: onet.pl, wprost.pl