Jurek Owsiak nie wytrzymał! Ostro skomentował atak na Adamowicza

Na Targu Węglowym w Gdańsku rozegrał się horror, o którym mówi cała Polska. Prezydent miasta Paweł Adamowicz podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został ugodzony nożem przez mężczyznę, który wbiegł na scenę. Słyszałam, że krzyczał, że 5 lat niesłusznie siedział w więzieniu – przekazała portalowi dziennikbaltycki.pl jedna z kobiet, która była świadkiem ataku. 

Dramat, który rozegrał się na scenie został już skomentowany przez Komendę Główną Policji. To była impreza zamknięta, ochraniana przez firmę ochroniarską. Po tym jak mężczyzna wtargnął na scenę, został obezwładniony przez ochroniarzy. Policja po informacji o ataku natychmiast pojawiła się na miejscu zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany, jest w rękach policji. Jest za wcześnie, by mówić o motywach. Na miejscu trwają czynności – powiedział insp. Mariusz Ciarka, który pełni funkcję rzecznika prasowego. Swoje słowa wsparcia opublikował na Twitterze również Donald Tusk pisząc: „Módlmy się wszyscy za Prezydenta Adamowicza. Pawle, jesteśmy z Tobą”.

„To jest momentami dziki kraj, nie można walczyć i różnić się przemocą. Ta agresja miała miejsce w moim rodzinnym mieście. Nie idźcie tam gdzie jest foch! Nie idźmy tam gdzie się dzielimy. Jest jedna Polska!” – powiedział Owsiak. „W tym kraju tak się zakręciliśmy od tych trzech lat, że nie możemy nawet uszanować takiego dnia jak Finał WOŚP. Nie róbcie tego. Robimy kupę dobra. Miliard złotych przed chwilą pękł. Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy nie mają w sobie agresji. Nie dzielmy się. Nie idźcie w tamtą stronę. Nie dzielmy się, niech nas nikt nigdy nie podzieli! Jesteśmy z Panem, niech się Pan trzyma!” – dodał.

Źródło: natemat.pl
Foto: facebook.com/Pawel.Adamowicz, youtube/NewsLubuski.pl