Jurek Owsiak staje murem za nauczycielami! To wideo podbija dzisiaj cały kraj

Nadal trwa zapowiadany od długiego czasu przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i rozpoczęty 8 kwietnia 2019 roku strajk nauczycieli. Ma on trwać, aż do momentu, w którym nie osiągną oni swoich postulatów. Na to się nie zapowiada bowiem każde kolejne rozmowy z rządem kończą się fiaskiem. Dodać otuchy nauczycielom w walce postanowił prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak.

Jeżeli my Polacy nie zmienimy tego systemu, jeżeli my Polacy, korzystając z tego momentu determinacji nauczycieli (…) nie skorzystamy z tej determinacji i nie wymusimy na rządzących, aby zmieniono system to za rok- dwa-trzy będziemy w jeszcze gorszej sytuacji. (…) System musi być zmieniony, pomóżcie nauczycielom. Pomóżcie, im aby to osiągnąć.(…) Zainwestujmy w ten strajk, wiem, że jest ciężko, wiem, że to są dzieci, którymi musimy się zająć, ale my w fundacji także mamy rodziców, którzy muszą się opiekować dziećmi” – powiedział.

Weźcie na cierpliwość, bądźcie z nauczycielami, bądźcie z tymi, którzy nie tylko mówią o pensjach (które są niezwykle ważne). Bądźcie z tymi, którzy mówią o nas, o Polakach, o systemie. Jeżeli z tych 49 proc. nawet 1 proc. będzie przekonany, że to co mówię ma sens to hurra, cieszmy się. Nie chcemy robić niczego co byłoby krzywdą dla waszych dzieci. Bądźcie z tymi, którzy strajkują i z ich pomysłem na zmianę oświaty” – dodał. Całe ponad 8-minutowe nagranie można zobaczyć poniżej.

Foto: facebook.com/jerzyowsiak/
Źródło: facebook.com/jerzyowsiak/