Na to czekała cała Polska! Zdumiewające oświadczenie Juszczyszyna bije rekordy udostępnień

Ostatnie miesiące dla sędziego Pawła Juszczyszyna nie należą do najłatwiejszych. Nagonka Prawa i Sprawiedliwości na sędziów mocno się na nim odbiła. Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego postanowiła dzisiaj o zawieszeniu go w czynnościach służbowych. To jednak nie wszystko. Na czas zawieszenia obcięto mu dodatkowo 40 procent wynagrodzenia. Ten jednak nie zamierza się poddawać. Niedawno za pośrednictwem swojego konta Facebooku wystosował oficjalny komentarz w całej sprawie. 

Proszę Państwa,
Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie jest sądem w rozumieniu prawa Unii Europejskiej, a przez to nie jest sądem w rozumieniu prawa krajowego. (wyrok SN z 5.12.2019 r., III PO 7/18, por. uchwałę składu połączonych Izb SN: Cywilnej, Karnej oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z 23.01.2020 r.)
Dlatego też, jutro – 5 lutego 2020 r. o godzinie 11.45 w Sądzie Okręgowym w Olsztynie zamierzam przystąpić do rozpoznania w składzie trzech sędziów sprawy odwoławczej przydzielonej do mojego referatu.
Życzę wszystkim, a zwłaszcza – w obecnej sytuacji – sędziom, odwagi i wytrwałości!
Trzymajcie się! – napisał na portalu społecznościowym. Warto dodać, że jego wpis spotkał się z niesamowitym odzewem internautów. Na ten moment zgromadził on ponad 2 tysiące udostępnień.

 

Źródło: natemat.pl, Facebook.com Paweł Juszczyszyn
Foto:  YouTube.com VideoKOD Sieciowa Telewizja Obywatelska screen