Kaczyński napisał list. „Dziękujemy Bogu za ten dar, jakim jest osoba czcigodnego ojca Rydzyka”

Dziś w Toruniu odbywają się uroczystości związane z 28. urodzinami Radia Maryja. Ze względu na niedawno przeprowadzoną operację kolana nie zjawił się na niej Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości napisał natomiast list do redemptorysty Tadeusza Rydzyka. W hali widowisko-sportowej został on odczytany przez szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka. Nie zabrakło kontrowersji. 

Modlimy się dziś w intencji Radia Maryja i wszystkich ludzi dobrej woli którzy na przestrzeni tylu lat wnosili wkład w to ważne dzieło. Dziękujemy Bogu za wielki dar, jakim jest Radio Maryja i przedsięwzięcia podejmowane pod auspicjami ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka. Służbę panu Bogu i ojczyźnie. Dziękujemy Panu Bogu za ten dar, jakim jest osoba czcigodnego ojca Tadeusza Rydzyka. Bez jego śmiałej wyobraźni, klarownej myśli, hartu ducha i nieugiętej woli, ten wznoszący się ku niebu, jak gotyckie katedry, gmach nie zostałby wzniesiony – napisał w liście prezes ugrupowania rządzącego.

Kaczyński podziękował również za wsparcie podczas październikowych wyborów. Korzystając z okazji chciałbym osobno podziękować za okazane w wyborach parlamentarnych wsparcie dla PiS, dla obozu Zjednoczonej Prawicy. Dzięki Państwa głosom mamy większość w Sejmie. Możemy kontynuować naszą politykę podtrzymywania tego wszystkiego, co składa się na fundament naszej cywilizacji. Czeka nas jeszcze wiosenny bój wyborczy, do którego musimy przystąpić maksymalnie zmobilizowani, bo bardzo wiele od tego zależy – dodał.

Czytaj dalej


Źródło: se.pl
Foto: YouTube.com Radio Maryja screen