Kaczyński odleciał na konwencji PiS! Skandaliczna zapowiedź po wygranych wyborach

Nieustannie zbliżają się wybory do parlamentu. Wiąże się to z rozpowszechnianiem przez startujące w nich partie swoich programów wyborczych. Obecna partia rządząca, Prawo i Sprawiedliwość od dłuższego czasu przedstawia swoje obietnice na przedwyborczych spotkaniach. Tym razem prezes partii, Jarosław Kaczyński nieco odleciał.

Prawo i Sprawiedliwość, a dokładniej Jarosław Kaczyński podczas swoich przedwyborczych konwencji w wypadku wygranych wyborów zapewniał m.in.: podniesienie płac minimalnych, dwie trzynastki dla emerytów czy dodatki dla rolników. Tym razem na konwencji w Radomiu szef PiS zapowiedział… podział Mazowsza. Jak zauważyli internauci, stolica naszego kraju nigdy nie była po stronie PiS więc decyzja taka nie dziwi.

To oznacza np. na tej ziemi województwo mazowieckie, bez Warszawy. Widzę, że to się państwu podoba. Ale to także racjonalne. Warszawa ma 150 kilka procent poziomu przeciętnego UE, […]jest to już miejsce bardzo zamożne. Natomiast przeciętna tych pozostałych części niekiedy jest poniżej 50 proc. przeciętnej, czyli przeszło 3 razy mniej niż w Warszawie. […] Tego rodzaju decyzja, niezależnie od tego, jak się marszałek Struzik tutaj sroży, musi być przeprowadzona. Najpierw wspólnie musimy wygrać, a dopiero później będziemy mogli to przeprowadzić” – powiedział Kaczyński.

Czytaj dalej

Źródło: natemat.pl
Foto: youtube/DAMI TV LEGNICA