Kaczyński podjął decyzję w sprawie przeniesienia wyborów. Słowa prezesa PiS nie pozostawiają złudzeń!

SARS-CoV-2, czyli siejący coraz większe spustoszenie na całym świecie koronawirus nie ustępuje i nadal zbiera żniwo. Na świecie zarażonych jest już ponad 275 tysięcy osób, a w Polsce liczba ta sięgnęła dzisiaj 563, z czego 7 osób zmarło. Z racji wprowadzenia przez rząd zakazu zgromadzeń masowych wielu Polaków zastanawia się, co dalej z planowanymi na początek maja wyborami prezydenckimi.

Gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM był sam prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który zabrał głos właśnie w tym temacie. Stwierdził, że nie wydaje mu się, aby został wprowadzony stan klęski żywiołowej. Powołując się na konstytucję, stwierdził, że wybory nie mogą zostać przeniesione. „Jestem przekonany, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek do tego, żeby wprowadzić stan klęski żywiołowej, czyli ten można powiedzieć najsłabszy ze stanów nadzwyczajnych. A tylko wtedy wybory mogą być odłożone, więc pamiętajmy o tym ograniczeniu konstytucji” – powiedział.

W dalszej części rozmowy stwierdził, że panująca pandemia spowodowana koronawirusem najbardziej szkodzi obecnemu prezydentowi, Andrzejowi Dudzie starającemu się o reelekcję. „Bo nikt tak nie gromadzi ludzi na spotkaniach i nikt nie ma tak znakomitego kontaktu z ludźmi, nikt nie jest tak świetnym mówcą, jak obecny prezydent. Prezydent utracił to, co jest jego niezwykle silną stroną” – stwierdził prezes PiS. Jego słowa nie pokrywają się z opiniami internautów. Ci twierdzą natomiast, że czas pandemii ma pomóc Dudzie poprzez jego działania ws. wirusa, które podniosą jego notowania wśród Polaków.

Czytaj dalej

Foto: youtube/fakty RMF FM
Źródło: rmf24.pl