Kaczyński podjął decyzję. Wiadomo, kto zasiądzie w rządzie po rekonstrukcji!

Dzisiaj, tj. 4 czerwca 2019 roku, zapowiadana jest rekonstrukcja rządu. W mediach pojawiły się nowe informacje na temat tego, kto kogo zastąpi na poszczególnych pozycjach. Dlaczego potrzebna jest rekonstrukcja akurat w tym momencie? Wiąże się to z wyborami do Parlamentu Europejskiego sporej części obecnych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Politycy, tacy jak szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister edukacji Anna Zalewska czy Beata Szydło zajmowali bardzo ważne pozycje w rządzie. Teraz zostaną europosłami. Siłą rzeczy potrzeba więc kogoś na ich miejsce. Spekulacje na temat tego, kto zajmie ich miejsce trwają od dłuższego czasu, jednak jak podaje źródło RMF FM, niektóre nazwiska są najpewniejsze. Stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji od Joachima Brudzińskiego przejmie najprawdopodobniej Elżbieta Witek.

Tłumaczone jest to chęcią ocieplenia wizerunku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przez samego Jarosława Kaczyńskiego. Uważa on również, że Witek zdała test lojalności po odejściu z rządu Szydło. Stanowisko minister rodziny, pracy i polityki społecznej po Elżbiecie Rafalskiej ma natomiast przejąć Bożena Borys-Szopa. Czy te informacje się potwierdzą, przekonamy się już wkrótce, bowiem nieoficjalnie mówi się, że rekonstrukcja odbędzie już o 10:30.

Foto: facebook.com/KancelariaSejmu
Źródło: natemat.pl, RMF FM