Kaczyński pozwał Wałęsę! Powód? Szokujący

Opozycja pęka dzisiaj ze śmiechu. Były prezydent Lech Wałęsa poinformował na swoim facebooku, że został pozwany przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Warto przypomnieć, że jeszcze kilka dni temu Wałęsa wystosował specjalny apel do Kaczyńskiego, aby się pojednać. Jak widać, prezes partii rządzącej pokazał tylko, że nie ma zamiaru pójść na proponowany układ.

Bracie Kaczyński. Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności. Chciałbym po sobie pozostawić porządek. Chciałbym też przenieść się pojednany z nieprzyjaciółmi. Nawet udało mi się pojednać z Gen Jaruzelskim a z Kiszczakiem nie zdążyłem. Jeśli coś uczyniłem przeciw Tobie proszę o wybaczenie i ja jestem wstanie Tobie i świętej pamięć Twojemu bratu ,Lechowi wybaczyć wszystko a nawet największą podłość jaką mi uczyniliście zlecając wykonanie prowokacji pod nazwą Teczki Kiszczaka. – napisał 1 sierpnia Wałęsa. Jak dzisiaj poinformował, Kaczyński podał go do sądu. Kaczyński mnie pozwał. W pozwie, który do gdańskiego sądu wpłynął w czerwcu tego roku, Jarosław Kaczyński domaga się ode mnie przeprosin i wpłaty 30 tysięcy złotych na cele społeczne. – rozpoczął wpis.

Chodzi o internetowe wpisy, które opublikowałem na Facebooku. 1].Mowa w nich m.in. o tym, że Jarosław Kaczyński „nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie”. 2]. Ponadto sąd będzie też badał wpis, w którym Lech Wałęsa napisał, że „Jarosław Kaczyński podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r.” 3]. Trzecia kwestia dotyczy publicznie ogłoszonego zarzutu, w którym Lech Wałęsa oskarża Jarosława Kaczyńskiego i Lecha Kaczyńskiego , że to oni wydali polecenie „wrobienia go” i przypisania mu współpracy z organami bezpieczeństwa PRL. To wszystko podtrzymuję i na sprawie w sądzie udowodnię .LW – dodał.

Źródło: natemat.pl
Foto: youtube/Marcin Palion, youtube/Magda w. pl