Kaczyński publicznie poniżony. Po słowach o Tusku został znokautowany jednym wpisem!

W dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Chciałbym przy tym wyraźnie powiedzieć, że w czasie mojej działalności nie złamałem prawa. – poinformował dziś Marek Kuchciński. Do sprawy lotów marszałka i jego decyzji odniósł się m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński. Ten postanowił przy tym uderzyć w Donalda Tuska. 

Pan marszałek nie złamał prawa, ale skoro państwo mają inne zdanie, to mogę powiedzieć, iż decyzja pana marszałka jest dowodem postawy, która jest związana z naszym hasłem: „słuchać Polaków, służyć Polsce” – mówił Kaczyński na specjalnej konferencji. Nie to jednak wywołało wielkie dyskusje, a jego apel do mediów dotyczący lotów… Donalda Tuska. Trzeba się tym zająć bardzo poważnie, my się będziemy tym zajmowali. Jeśli trzeba słuchać opinii publicznej, to reguły muszą być takie same dla wszystkich. Donald Tusk odbył 281 lotów do Gdańska. Oczekuję od państwa zainteresowania tym. Odbył też szereg podróży do krajów egzotycznych, atrakcyjnych turystycznie – powiedział.

Słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości odbiły się głębokim echem w sieci. Odniósł się do nich również Tomasz Lis, który na swoim twitterowym koncie umieścił miażdżący wpis. Kaczyński tak pewny siebie, że uciekł przed pytaniami. Jak już mowa o Tusku, to przypomnijmy, że po wybuchu afery w Sowie, w Kancelarii Premiera była półtoragodzinna konferencja prasowa premiera Tuska. Ale wtedy nie rządził Polską tchórz. – napisał.

Źródło: natemat.pl, wmeritum.pl, Twitter.com Tomasz Lis
Foto: tvn24.pl screen, YouTube.com Telewizja Republika