Kaczyński się doigrał! Stuhrowi wystarczył jeden wpis, by zmiażdżyć prezesa PiS

Niedawno prezes ugrupowania rządzącego, Jarosław Kaczyński postanowił odnieść się do filmu „Pokłosie” Władysława Pasikowskiego, który ostro skrytykował. Jego wypowiedź spotkała się z dużym odzewem internautów, za pośrednictwem swojego oficjalnego facebookowego konta odpowiedział mu nawet Maciej Stuhr. Jego wpis na ten moment ma ponad 26 tysięcy reakcji! 

Przypomnijmy, że lider Prawa i Sprawiedliwości podczas środowej konwencji w Sosnowcu stwierdził, że takie filmy jak „Pokłosie” niszczyły kiedyś polską reputację. Z jego słowami nie zgodził się Maciej Stuhr, który przypomnijmy, że w „Pokłosiu” odgrywał jedną z głównych ról. Pan Prezes Kaczyński raczył coś wspomnieć o jednym z moich filmów. Ponieważ on i jego nowe elity mają kłopoty z przebrnięciem przez dzieła noblistów, ale za to chętnie czytają moje posty, więc spieszę z pomocą i zacytuję: – zaczął swój wpis popularny aktor.

„Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jak kraju który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa , która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników, czy mordercy Żydów. Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy.”

Olga Tokarczuk o „Pokłosiu”.

PS: Boże, z jaką ja satysfakcją pójdę na te wybory! – dodał.

Czytaj dalej


Zródło: Facebook.com Maciej Stuhr, natemat.pl
Foto: YouTube.com TVP VOD screen