Kaczyński się doigrał! Tusk przerwał milczenie po wyborach i zmasakrował prezesa PiS

Wybory parlamentarne za nami. Ich zdecydowanym zwycięzcą jest Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 43,59 procent głosów. Tuż za partią Jarosława Kaczyńskiego uplasowała się Koalicja Obywatelska z 27,40 procentowym poparciem. Do Sejmu dostali się również Sojusz Lewicy Demokratycznej (12,56 %), PSL (8,55 %) oraz Konfederacja (6,81 %). Do wyników niedzielnego głosowania odniósł się Donald Tusk.

Przewodniczący Rady Europejskiej odniósł się m.in. do tego, że to opozycja będzie mieć większość w Senacie. PiS wygrał wybory, jednak większość w Senacie będzie miała opozycja. I tu mój serdeczny apel: aby tego zjednoczonego wysiłku nie zmarnować na konflikty – powiedział. Polityk uderzył również w prezesa PiS. Jarosław Kaczyński chce współpracy z opozycją w Senacie? Brzmi to jak nieświeży dowcip na stand-upie. Kiedy słyszę o współpracy, to zastanawiam się: dlaczego w Senacie, gdzie przegrałeś chłopie? – stwierdził.

Przez 4 lata najprawdopodobniej będzie rządzić Prawo i Sprawiedliwość. Aby powstrzymać ten rząd, trzeba mieć siłę weta prezydenckiego. Dla opozycji najważniejsze jest wybranie takiego kandydata na prezydenta, który będzie miał siłę wygrania. W wyborze kandydata chodzi o to, aby go wybrać mądrze, a nie szybko. To da się przekonsultować z ludźmi, ekspertami. Są dziesiątki możliwości dodał stanowczo były premier Polski.

Czytaj dalej

Źródło: wiadomosci.wp.pl
Foto: YouTube.com Portal Kujawski screen