Kaczyński się poddał! Jest nowa ustawa o Sądzie Najwyższym

Opozycja osiągnęła ogromny sukces. Każdy zainteresowany politycznym światem pamięta aferę z PiS i Sądem Najwyższym w roli głównej. Pomimo upływu czasu zwolennicy środowisk opozycyjnych nadal naciskali na partię rządzącą. Presja najwidoczniej zadziałała na partię Kaczyńskiego.

Oprócz opozycji, ciągle napierały na niego również rozporządzenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Marek Ast, poseł PiS z komisji sprawiedliwości, wziął udział jako gość w rozmowie z Polską Agencją Prasową, gdzie powiedział o nowelizacji ustawy. Projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym daje podstawę do powrotu do SN tych sędziów, którzy przeszli w stan spoczynku; ci, którzy chcieliby pozostać w stanie spoczynku też mają taka możliwość – miał powiedzieć polityk.

Zostało to szeroko skomentowane w sieci, a jedną z komentujących osób jest znany wszystkim dziennikarz Tomasz Lis. PiS wymiękł w sprawie wyrzuconych sędziów Sądu Najwyższego. Nie zapominajmy jednak o tym, że zamach na TK, sądy powszechne oraz KRS się udał, a do dwóch izb SN trafiła grupa w większości niekompetentnych miernot lojalnych wobec PIS – napisał na Twitterze.

Źródło: natemat.pl
Foto: facebook.com/Albert Szpakowski