Kaczyński stwierdził, że PiS będzie rządzić jeszcze dwie kadencje. Tyszkiewicz odpowiedział mu ostrymi słowami!

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla „Gazety Polskiej”. Redaktor zapytał go, czy możliwe jest trzecie zwycięstwo partii w wyborach parlamentarnych. Kaczyński stwierdził, że wierzy, że taki scenariusz dojdzie do skutku. Ponadto uważa, że partia ma perspektywę na utrzymanie władzy również podczas czwartej kadencji. Na te słowa zareagował na Facebook’u ostrym wpisem niezależny senator Wadim Tyszkiewicz. Stwierdził, że PiS dąży do wprowadzenia w Polsce takiej sytuacji, jaka panuje w Rosji czy na Białorusi. Gorzko wypowiedział się także o samym Kaczyńskim.

Jeszcze 12 lat? A czy Wy możecie sobie wyobrazić taki scenariusz? Jak będzie wyglądała Polska po jeszcze 10… latach rządów PiS? To nie jest trudne do wyobrażenia. Tak jest w Rosji, na Białorusi, na Węgrzech, w Turcji… Znacie hasło: „raz zdobytej władzy już nigdy nie oddamy”? No to się przygotujcie na taki scenariusz.
Na czym polega ten fenomen, że ogon macha psem? 35% kontra 65%. Jaki wynik?
Tylko błagam, nie piszcie już o beznadziejnej opozycji, o braku programu i lidera etc. 1000 razy już na ten temat odpowiadałem
” – pisze Tyszkiewicz.

W skrócie:
— wszyscy (65% Polaków) jesteśmy opozycją, i jeśli już, to wszyscy jesteśmy beznadziejni, nie ma „ja, my, wy i oni”- opozycja,
— programów mamy tony, a nowy, świetny program bez problemu można napisać w 3 tygodnie (ja taki już też prezentowałem),
— liderów ci u nas dostatek, tylko żaden nie może się równać z Kaczyńskim cynizmem, bezwzględnością, brakiem reguł i … najważniejsze: skupieniu wokół siebie elektoratu (dzięki TVP za 2 mld zł), którego symbolem są trzy małpy (nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie mówię póki micha pełna). Nie chce nikogo obrazić, ale inteligencją i ludzie świadomi myślący, oprócz jednostek, zawsze przegrywały w rewolucjach walkę klasową z proletariatem. Nie ma lidera, wykształconego, inteligentnego, odważnego, który stanął by na czele opozycji? W 38 milionowym Narodzie? Nie, odpowiedzi trzeba szukać gdzie indziej. Trzeba jej szukać w fenomenie Kaczyńskiego: wiekowy, zgorzkniały, wizerunkowo- dramat, szczujący Polaków na siebie, odpychający… To jest ideał polskiego przywódcy? Polacy preferują w przywódcy takie cechy jak: cynizm, bezwzględność, manipulacja, brak jakichkolwiek reguł, czy to moralnych czy prawnych… To jest ideał polskiego przywódcy?
No dobra, każdy z nas jest Mądralńiśki, każdy ma swoją metodę i swój pomysł… i co z tego.
Co będzie z tą Polską?
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Open Eyes Economy, youtube/Fakty RMF FM
Źródło: Wadim Tyszkiewicz FP Życie i Polityka, Gazeta Polska