Kaczyński po przegranej w Senacie. Niespodziewane słowa prezesa PiS szokują!

Wybory parlamentarne za nami. Znaczną większością głosów wygrało je Prawo i Sprawiedliwość. Nie wszystko jednak stracone, bowiem opozycja zapewniła sobe większość w Senacie. Z tego względu Jarosław Kaczyński zwołał konferencję, na której postanowił odnieść się do tej porażki. Jego reakcja jest szokująca.

Odnieśliśmy ogromny sukces. Notujemy stały postęp. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Uzyskaliśmy legitymację do tego, by dalej zmieniać Polskę. Będziemy dążyli do tego, by Senat stał się miejscem, gdzie nie będzie wojny, która niszczy polską politykę. Nie mamy bezwzględnej większości w Senacie, ale to wynika z tego, że my stosujemy pewne reguły, my byśmy mogli mieć co najmniej remis w Senacie, gdybyśmy chcieli wysuwać osoby, które z naszego punktu widzenia na to nie zasługiwały. Nasi polityczni przeciwnicy nie mają takich oporów, wysuwają osoby, wobec których formułowane są z poważnymi dowodami zarzuty karne” – stwierdził Kaczyński.

Następnie odniósł się do zdobytej przez opozycję większości w wyższej izbie parlamentu. Jego słowa mogą zaskoczyć niejednego Polaka, bowiem według prezesa PiS Senat nie ma zbyt dużego wpływu na decyzje podejmowane w Sejmie. „Senat nie jest w stanie zablokować ustaw, a o to głównie chodzi. Senat nie jest w stanie zablokować ustaw, jest w stanie jedynie przedłużać proces legislacyjny i to jest coś z czym się liczymy. (…) Z całą pewnością to, co uważamy za ważne, zostanie zrealizowane” – dodał.

Czytaj dalej

Źródło: polityczek.pl
Foto: youtube/Prawo i Sprawiedliwość