Kaczyński uderzył w Tuska. Szokujący wywiad prezesa PiS obiega sieć!

Od kilku dni na językach całej Polski ponownie znalazł się temat katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński w niedzielę pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie poinformował, iż rząd zebrał dane, które oficjalnie pozwalają podać powód tej ogromnej tragedii. Raport przedstawił dzień później Antoni Macierewicz. „Przyczyną dramatu smoleńskiego był akt bezprawnej ingerencji, polegający na zniszczeniu samolotu eksplozją” – stwierdził.

Temat ten wywołał ogromne kontrowersje. Oliwy do ognia dolał Jarosław Kaczyński udzielając wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej. Dowiedzieliśmy się w nim m.in., że prezes PiS doszukuje się w Polsce agentury rosyjskiej. Pytany również o to, jaka jest odpowiedzialność polskich władz państwowych z tamtego okresu, na czele z Donaldem Tuskiem, odpowiedział: „To jest kwestia, która musi być ostatecznie w trybie procesowym wyjaśniona. Co do odpowiedzialności politycznej, moralnej, to tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Jest pytanie o odpowiedzialność dalej posuniętą„.

To, że nasi przeciwnicy z tamtych czasów, dzisiaj dość cienko piszczący, sprzeciwiają się temu, co zostało w raporcie powiedziane, to jest oczywiste, biorąc pod uwagę ich interesy różnego rodzaju. Dobrze, żeby był przez społeczeństwo zrozumiany sens takiego domagania się, żeby sprawa katastrofy smoleńskiej została zamknięta. Sens jest taki: Rosja ma prawo zlikwidować polską elitę, jeżeli jej się tak podoba, a polskie państwo ma nie reagować – taki jest sens tych żądań, one padają, bo przecież padają takie argumenty, że rodziny się denerwują i żadne normalne państwo na coś takiego się nie może zgodzić, i to jest postawa, którą można określić jako antypaństwową w najbardziej skrajnym tego słowa znaczeniu i trzeba o tym pamiętać” – dodał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, facebook.com/pisorgpl
Źródło: pap.pl