Kaczyński wykorzystał śmierć swojego brata? Zatrważające doniesienia Tuska!

Konflikt byłego premiera naszego kraju, a obecnego przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, Donalda Tuska z Jarosławem Kaczyńskim trwa już od wielu lat i jest obecnie, prawdopodobnie, najbardziej dyskutowanym tematem w polskiej polityce. Wszystko za sprawą większego zaangażowania się w nią poprzez Donalda Tuska, któremu pozwoliła na to nowa rola.

Udzielił on wywiadu dla portalu „WP.pl”, podczas którego powiedział wprost coś, co bałoby się powiedzieć wiele polityków. Stwierdził on, że Jarosław Kaczyński wykorzystał śmierć swojego brata do podziału Polaków. „On jest autorem i promotorem kłamstwa największego, które zrujnowało polską wspólnotę, i myślę tu o kłamstwie smoleńskim. Jarosław Kaczyński uważam, że absolutnie cynicznie wykorzystał katastrofę smoleńską do niezwykle ostrego podziału” – stwierdził szef EPL.

Tusk zapytany został również o to, jaką rolę będzie pełnić w polskiej polityce. „Mam przed sobą, mówię o sobie, ale myślę o wielu ludziach, dwa, trzy lata do następnych wyborów parlamentarnych, żeby pomóc sobie nawzajem, żeby przygotować się. […] I proszę mnie nie pytać o moją rolę, bo nie myślę w tej chwili w tych kategoriach” – poinformował. „Jeżeli nic się nie zmieni, to kolejne wybory też będą przegrane” – dodał stanowczo.

Czytaj dalej

Foto: flickr/European People’s Party, flickr/drabikpany
Źródło: polsatnews.pl