Kaczyński zapowiedział odejście z rządu! Sensacyjne doniesienia wprost z Sejmu

Dziś (tj. środa 13 października) rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Sejmu, przed którym doszło do zebrania klubu Prawa i Sprawiedliwości. Według doniesień, prezes PiS, Jarosław Kaczyński, poinformował na nim, że zrezygnuje ze stanowiska wicepremiera już na początku przyszłego roku. Informatorzy powiedzieli również, jakie są powody jego decyzji.

Przypomnijmy, prezes partii rządzącej został wybrany 6 października 2020 roku na stanowisko przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Pytany we wrześniu o odejście z rządu – zaprzeczył, twierdząc, że pracuje nad ważnymi projektami. „Kiedy te ustawy będą w procesie uchwalania lub zostaną uchwalone, zastanowię się, czy nie wrócić do mojego właściwego zajęcia, czyli kierowania partią” – powiedział wówczas dla PAP.

W lipcu Kaczyński został ponownie wybrany na prezesa partii rządzącej. Jak donosi informator PAP, Kaczyński miał podjąć decyzję o odejściu z rządu właśnie po to, aby mocniej skupić się na prowadzeniu Prawa i Sprawiedliwości. „Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające” – powiedział dla PAP jeden z polityków PiS. Kaczyński miał także zarządzić większą aktywność polityków partii w mediach społecznościowych, bowiem uważa, że był to jeden z czynników, który wpłynął na wygraną PiS.

Czytaj dalej

Foto: własne
Źródło: polsatnews.pl