Kaczyński zmiażdżony w czołowej niemieckiej gazecie. Tak ostrego artykułu nikt się nie spodziewał

Wszyscy słyszeliśmy o słynnych taśmach Kaczyńskiego oraz jego przekrętach w związku z budową wieżowców. Kiedy wydaje się, że sprawa ucichła, do akcji wkracza czołowa niemiecka gazeta „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Tak ostrego artykułu na temat prezesa Prawa i Sprawiedliwości nikt się nie spodziewał.

Korespondent wspomnianej wcześniej gazety w Warszawie, dziennikarz Gerhard Gnauck, opisuje w artykule całą zaistniałą sytuację z budową wieżowców. Informuje on o okolicznościach w jakich zrezygnowano z projektu budowy. Pisał również o konflikcie finansowym jaki wystąpił z tego powodu między austriackim biznesmenem Gerardem Birgfellnerem, a Jarosławem Kaczyńskim. „Czy prokuratura wniesie akt oskarżenia przeciwko niekoronowanemu królowi Polski?” – zadał pytanie, nazywając prezesa PiS niekorowanym królem Polski.

„Kaczyński pospieszył natychmiast – czego niemal nigdy nie robi – do właściwego w tej sprawie ministerstwa sprawiedliwości, do swojego wiernego ministra. Pogarda szefa partii wobec reguł i instytucji, a także znaczenie osobistych powiązań i lojalności są w skandalu o bliźniacze wieże widoczne jak na dłoni” – ocenił dziennikarz. Dodatkowo, porównał Kaczyńskiego do Piłsudskiego. Obaj przyczynili się do przywrócenia w Polsce parlamentarnej demokracji. Porównał również zamach majowy Piłsudskiego do osłabienia wymiaru sprawiedliwości, aby osiągnąć swój cel przez Kaczyńskiego.

Foto: instagram.com/gazeta_wyborcza
Źródło: natemat.pl